Reklama, internet, pozycjonowanie, grafika.

Biznes

Jak dobrać odpowiedni fotel barberski?

Fotele barberskie spotkać można w zakładzie fryzjerskim, który oferuje usługi pielęgnacji zarostu u panów. Tego typu mebel powinien być odpowiednio dopasowany do wystroju danego zakładu fryzjerskiego, jak również być komfortowy dla klienta i wygodny dla fryzjera. Jest bardzo dużo na rynku barberskich foteli, większość z nich ma bardzo ciekawy design.

Właściwości barberskich foteli

Cechą charakterystyczną tych foteli jest to, że można regulować ich wysokość oraz kąt nachylenia zagłówka i podnóżka. Fryzjer, który zajmuje się pielęgnacją brody czy zarostu, musi mieć możliwość dojścia do każdej jego części i to bez niepokojenia swojego klienta. Im więcej funkcji ma dany fotel, tym łatwiej jest przeprowadzić cały zabieg pielęgnacyjny.

Wiedzieć też trzeba, że na fotele barberskie siadają mężczyźni, są oni znacznie większej i cięższej postury aniżeli kobiety. Dlatego też fotele te powinny mieć solidną konstrukcję, mocną podstawę i być meblem bardzo wytrzymałym. Muszą być one wygodne, dobrze jest gdy ich siedzisko jest miękkie i ma odpowiednią głębokość. Dodatkowymi ich atutami są podłokietniki i wygodny zagłówek.

Jak dobrać odpowiedni fotel barberski?

Prowadząc usługi fryzjerskie dla panów, trzeba zadbać o ich wygodę. Czasami zabieg pielęgnacji ich zarostu trwa bardzo długo, a fryzjer go wykonujący musi mieć swobodny dostęp do brody swojego klienta. Klient rozsiada się wygodnie na fotelu, a fryzjer bez przeszkód wykonuje swoje czynności. Tak powinno się to odbywać. Dlatego też fotel barberski powinien zapewniać maksimum wygody obu stronom. Dobrze jest więc wybrać fotel posiadający jak najwięcej funkcji, ponieważ ułatwi to swobodne wykonywanie różnego rodzaju manewrów.
Fotele najczęściej obite są eko skórą, dzięki temu można je łatwo utrzymać w czystości, wystarczy tylko przemycie go mokrą szmatką. Wykonane są ze stali, która jest odporna na rdzę i nie koroduje. Tego typu fotele są produktem bardzo wysokiej jakości.
Bardzo często jest też tak, że ich wygląd jest super designerski i mogą być one dobrze dopasowane do wystroju i kolorystyki całego salonu fryzjerskiego.

Chcąc mieć wyposażenie zakładu fryzjerskiego, które będzie długo służyło i swoim wyglądem nie odstraszy klientów, trzeba pamiętać o jego konserwacji i o regularnym czyszczeniu. W ten sposób dany sprzęt ochroni się przed jego nadmierną eksploatacją. Profesjonalne usługi pielęgnacji brody powinny iść w parze z miłą i przyjemną atmosferą w danym zakładzie fryzjerskim. odpowiedni jego design i idealny wystrój mogą to zapewnić.