Reklama, internet, pozycjonowanie, grafika.

Biznes

Jak przenieść domenę internetową

Po co przenosić domenę? Jeśli nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze. Jeśli zastanawiasz się po co przenosić domenę do innego rejestratora – przeczytaj ponownie pierwsze zdanie. Rejestratorzy domen mają to do siebie, że to samo oferują w różnych cenach. To norma w każdej dziedzinie handlu, z tym że w branży domenowej mało kto o tym wie.

Otóż wszystkie domeny .PL rejestrowane są w NASK. Wszyscy licencjonowani partnerzy NASK oraz firmy z nimi współpracujące “zaopatrują” się w domeny po takiej samej cenie. Różnice cenowe na rynku spowodowane są różną filozofią sprzedaży domen:

  • Z jednej strony strategia kosztownych nakładów na reklamę plus promocje “za zero złotych” dawały klientom złudzenie taniości domen. Po roku okazywało się zupełnie co innego.
  • Z drugiej strony minimalna reklama, niewielka marża plus edukacja potencjalnego użytkownika domen to korzyści dla klientów i systematycznie rosnąca grupa abonentów dla rejestratorów z odmienną filozofią sprzedaży domen.

Podsumowując, więcej niż zdecydowana większość przenoszonych domen do innego rejestratora spowodowana jest niższą ceną odnowień. Gdy oszczędności mogą wynieść od 20% do 60% to zapewne warto przynajmniej przeanalizować takie przeniesienie domeny. Transfer domeny do tańszego rejestratora staje się coraz bardziej powszechny. Obecnie wiele nowych domen rejestrowanych jest od razu u rejestratorów oferujących niskie ceny odnowień na kolejne lata.

Przeprowadzki Warszawa