Reklama, internet, pozycjonowanie, grafika.

Biznes

Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

Otwierając własną działalność oferującą usługi kosmetyczne, należy zadbać o odpowiedni wystrój wnętrza oraz zapewnić najwyższej jakości sprzęt i wyposażenie, które podniosą komfort i jakość świadczonych usług. Powinny zadowalać właściciela, pracowników wykonujących usługi i oczywiście samych klientów.

Meble kosmetyczne, czyli co jest niezbędne do przyjmowania klientów

Wybieranie mebli do salonu jest ważniejsze niż może się z początku wydawać – to właśnie zaplecze zadecyduje o pierwszym wrażeniu klienta przekraczającego próg, więc musi wyglądać estetycznie, a samo wyposażenie powinno być do siebie dopasowane i tworzyć wspólnie przyjemną dla oka przestrzeń. Oprócz tego, meble muszą być wytrzymałe i pozwalać na wygodne korzystanie z nich. Mowa o biurkach, stolikach i krzesłach, wliczając w to fotele kosmetyczne dla klientów z podnóżkami czy taborety dla pracowników. Można również osobno kupić fotel i stojak na nogi, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Do salonu kosmetycznego najlepszym rozwiązaniem będą biurka czy stoliki z dużymi blatami, które pomieszczą wszystkie sprzęty kosmetyczne i niezbędne akcesoria. Najlepiej wybrać te pojemne z dodatkowymi szufladami, aby maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń w salonie, który często ma małą powierzchnię.

Dobrym pomysłem jest zakup szafek i komód na przetrzymywanie nieużywanych w danym momencie sprzętów w celu zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu. Dodatkowa mała szafka z szufladkami na kółkach świetnie sprawdzi się w salonie, gdzie zabiegi wymagają wykorzystywania wielu małych narzędzi, które dzięki takiej szafce będą zawsze pod ręką.

Ważnym elementem wyposażenia salonu są także lustra do wizażu, które pozwalają na ciągłe monitorowanie przez pracowników i klientów efektów pracy i obejrzenie efektu końcowego. Lustra są także ważną częścią wystroju wnętrza i mogą diametralnie zmienić klimat pomieszczenia, od salonu w stylu vintage, do nowoczesnej kliniki piękna.

Dodatkowym atutem salonu będą również meble mniej związane z samymi zabiegami, ale równie potrzebne i zapewniające komfort klientom, jak np. wieszak na ubrania tuż przy drzwiach wejściowych, gdzie można zostawić ubranie wierzchnie w okresie jesienno – zimowym przed zabiegiem.

Salony kosmetyczne specjalizujące się w określonych usługach, np. barbershopy, powinny być wyposażone nie tylko w specjalistyczny sprzęt, ale i meble ułatwiające pracę, jak fotele barberskie, które zwiększają komfort strzyżenia. Na rynku można także znaleźć fotele podologiczne czy do wykonywania manicure.