Reklama, internet, pozycjonowanie, grafika.

Biznes

Popularne programy graficzne – czy faktycznie są tak dobre?

Na rynku dostępne są różne programy graficzne, zaczynając od tych ogólnodostępnych, bezpłatnych jak GIMP kończąc na Adobe Creative Cloud. Tworzą one potężne filary nowoczesnego DTP. Photoshop, Illustrator, InDesign i Acrobat należą do Adobe. Cięzki wybór w twoich rękach, może klimatyzacja Warszawa ochłodzi twój umysł i pozwoli dokonać właściwego wyboru.

Photoshop to program, w którym dokonasz retuszu fotografii, montażu i efektów specjalnych. Dokonasz tu rzeźbienia sylwetki, odchudzenia oraz selekcji i wycinania. Będziesz mógł tu pracować z warstwami, dokonać montaży i przekształcenia warstw. Dla programu Photoshop korekcja barw, jak i efekty specjalne nie stanowią problemu.

Illustrator do narzędzie do tworzenia obiektów wektorowych i zaawansowanej edycji ścieżek, ale również do zdjęć. Poza tworzeniem obiektów wektorowych możesz je również edytować. Illustrator służy również do pracy ze zdjęciami i tekstem. Wprowadzisz tu i edytujesz tekst oraz zaprojektujesz teczkę firmową. Będziesz mógł na poziomie zaawansowanym pracować z tekstem. Znajdziesz tu maskę odcinania i przezroczystości. Będziesz mógł wykorzystać narzędzia transformacji ścieżek oraz przekształcić grafiki za pomocą poleceń. Odkryjesz niezwykłe możliwości Live Paint (Aktywne malowanie). Dopasujesz kolory za pomocą Recolor Artwork i wykorzystasz efekty.

InDesign i Acrobat stanowią podstawę przygotowania publikacji do druku. InDesign pozwoli ci na odkrycie prawdziwego świata DTP. Stronicowanie nie stanowi problemu, możesz zrobić tu zrobić rozkładówki i dokonać oblewania grafiki tekstem. Wprowadzisz różne style do tekstu i tabelę. Indesign jak Acrobat stanowią podstawę przygotowania do druku oraz tworzenia dokumentów elektronicznych. Dokonasz tu podglądu rozbarwień i limitów nafarbienia, przezroczystości i przenikania oraz zapiszesz prace w formatach EPS, PS i PDF.

Powyższe programy są programami płatnymi, ale większość bezpłatnych wersji bezpośrednio bazuje na ich funkcjach. W Adobe Creative Cloud będziesz mógł korzystać z najnowszych wersji. GIMP jest trochę mniej przyjaznym programem, ale za to bezpłatnym. Warto poszukać odpowiedniego według własnych potrzeb. Jeśli dopiero zaczynasz pracę jako grafik, to może zacznij od bezpłatnych wersji, również Adobe Creative Cloud przetestujesz za darmo przez kilka dni. Warto zobaczyć funkcjonalności, zanim zakupisz.

Jeśli zamierzasz pracować profesjonalnie i będziesz często wykorzystywał programy graficzne, to warto zainwestować w Adobe Creative Cloud, dzięki czemu będziesz zawsze miał najnowsze wersje programów.