Reklama, internet, pozycjonowanie, grafika.

Biznes

Starbucks franczyza

Jeżeli czytacie ten artykuł, pewnie zastanawiacie się, czy franczyza jest opłacalnym biznesem dla franczyzobiorcy? Z jaką firmą wejść w umowę franczyzy, żeby jak najlepiej na tym wyjść? W niniejszym artykule przedstawiamy zalety i wady umowy franczyzy z siecią kawiarni Starbucks.

Starbucks to kultowa, amerykańska sieć kawiarni, obecna na całym świecie, w tym w Polsce, która słynie z wyśmienitych w smaku kaw wysokiej jakości. Czy zatem warto podjąć współpracę w formie franczyzy z tą firmą?

Wydaje się, że franczyza z siecią kawiarni Starbucks ma wiele zalet, wśród nich można wymienić regularnąsprzedaż kawy o dobrym smaku, szeroką ofertę produktową posiadającą bardzo duże grono odbiorców i cieszącą się niemałym powodzeniem na polskim rynku. Wśród zalet można też wymienić wysoką jakość usług oraz dużą szybkość obsługi dzięki centralizacji siedziby firmy Starbucks i stosowanemu systemowi franczyzy „kliknij, pociągnij, wejdziemy”.

Franczyza z siecią kawiarni Starbucks nie jest jednak także pozbawiona wad. Wśród nich można wymienić: pozbawienie własności firmy, brak możliwości inwestowania część środków finansowych, ograniczoną liczbę rozszerzeń (nie można samodzielnie uruchomić kawiarni) oraz niską częstotliwość odwiedzin na rynku ze względu na wysokie ceny kawy.

Aby uporządkować pomysł na biznes, warto rozważyć kwestie jego szerszej perspektywy, a najlepiej zacząć od lokalizacji planowanej kawiarni Starbucks. Jeżeli planujesz otworzyć ją w stolicy Polski i potrzebujesz usług przeprowadzkowych, zajrzyj koniecznie na przeprowadzki Warszawa. Jest to oferta firmy przeprowadzkowej kierowana do firm i osób indywidualnych.

Zanim podpiszesz umowę franczyzy z siecią Starbucks dobrze i dogłębnie przeanalizuj umowę z pomocą prawnika. Rozważ wszystkie za i przeciw i zastanów się, czy czujesz się na siłach, żeby poprowadzić taki biznes. Wymaga on doświadczenia, dyscypliny i ogromnego zaangażowania czasu franczyzobiorcy i jego pracowników.

Prowadzenie franczyzowej kawiarni Starbucks to znakomity pomysł na biznes, ale należy dokładnie przeanalizować wszelkie aspekty tego rozwiązania. Przede wszystkim trzeba mieć teren dla swojej nowo otwartej kawiarni ze świetnym widokiem i udogodnieniami. Możliwych jest kilka lokalizacji w Warszawie czy innych większych polskich miastach.

Podsumowując, perspektywa współpracy z firmą Starbucks w formie franczyzy wydaje się kusząca, ta znana marka nie gwarantuje jednak od razu sukcesu finansowego, dlatego trzeba bardzo dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem takiej decyzji.